Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 17 November 2019

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Uber yaşlı ve engelli seçmenleri sandığa ücretsiz taşıyacak

Uber yaşlı ve engelli seçmenleri sandığa ücretsiz taşıyacak

Dünyanın en popüler girişimlerinden Uber, 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Genel Seçimleri’nde yaşlı ve engelli seçmenleri ücretsiz olarak sandıklara taşıyacağını duyurdu.

Girişim UberENGELSİZ hizmeti kapsamında, hareket kabiliyeti kısıtlı olan seçmenleri tekerlekli sandalyeleri ile taşıyacak özel araçlar kullanacağını açıkladı.

Uber, seçim günü UberTekne ve UberTaksi ürünleri harici tüm ürünlerinde kullanılabilecek her biri 50’şer TL değerinde iki yolculuğu da kullanıcılarına hediye ederken, saat 09:00 ile 19:00 arasında da engelli ve yaşlıları UberENGELSİZ ile ücretsiz taşıyacak.

Medikal taşımacılık firması Portmobile ile işbirliğine giden Uber, yaşlı ve engelli seçmenler için dört dörtlük bir seyahat deneyimi hazırladı. Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, amaçlarının insan hayatını kolaylaştıran, hızlı ve güvenlik ulaşım alternatifleri sunmak olduğunu, seçim günü UberENGELSİZ ile engelleri birlikte aşmayı hedeflediklerini söyledi.

Uber’in ücretsiz seyahat kuponu ve engelli/yaşlı taşıma hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcıların promosyonlar alanına OYVERTURKİYE yazmaları, yeni kullanıcıların ise bu kod ile sisteme üye olmaları gerekiyor.

Yorum Bırak