Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 19 February 2020

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Uber  otonom sürüş testlerini durdurdu

Uber otonom sürüş testlerini durdurdu

Otonom sürüş teknolojileri alanında yoğun çalışmalar gerçekleştiren Uber, bir hafta önce San  Francisco’da 16 sürücüsüz otomobil ile hizmet vermeye başlayarak teknolojisini test ediyordu.

Uber’in sürücüsüz otomobillerinden birinin kırmızı ışıkta geçmesi California eyaleti tarafından hoş karşılanmazken, sonrasında otonom otomobillerin bisiklet yollarını algılamakta zorlandığının ortaya çıktı. Uber, eyaletin motorlu taşıtlar idaresi ve başsavcılık ofisi ile yapılan toplantı sonucunda testlerini durdurma kararı aldı.

Sürücüsüz otomobiller acil durumlarda müdahale etmesi için bir şoför ve teknisyen barındırdığı için özel bir izne ihtiyaç duymuyordu.

California’daki testler sekteye uğramış olsa da, Uber’in Pittsburg’da eylül ayından beri gerçekleştirdiği otonom sürüş testleri herhangi bir sorun olmadan devam ediyor.

Uber testlerini gerçekleştirmek için herhangi bir izin almazken, aralarında Tesla, Ford ve Google gibi devlerin bulunduğu 20 firmanın 130 otonom otomobillerinin testleri için gerekli mercilerden izinler aldığını belirtmekte fayda var.

Yorum Bırak