Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 14 November 2019

Scroll to top

Top

1 Yorum

Tinder şimdi de profesyonelleri eşleştirmeye hazırlanıyor

Tinder şimdi de profesyonelleri eşleştirmeye hazırlanıyor

Sosyal ağlar, geri dönüşü uzun sürdüğü için yatırımcıların tereddütle yaklaştığı girişimlerin başında geliyor. Tinder ise zekice tasarlanmış teknolojisi ve basit kullanımı ile bu ortamda başarılı olarak rüştünü ispatladı.

Çöpçatanlık platformları 90’lardan bu yana hayatımızda fakat Tinder genel olarak ‘ilişkiler’ bağlamında yeni bir başlangıç noktası olmayı başardı. Firma şimdi arkadaşlık ilişkilerinin dışına çıkarak, teknolojisini ve potansiyelini insanları farklı amaçlarla birbirlerine bağlamak için kullanmaya hazırlanıyor.

Forbes ile Tinder bir araya gelerek, Forbes’un bu yıl 4-7 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği ’30 Yaş Altı 30’ etkinliğine katılacak profesyoneller tarafından kullanılacak bir networking uygulaması geliştirmeye başladı. Under 30 ismi verilen uygulamanın iki bini aşkın profesyonel tarafından kullanılması planlanıyor.

Forbes Under 30 app by Tinder

Under 30 uygulaması etkinlikle ilgili gelişmeler, mesajlaşma ve bildirim özelliklerine sahip olacakken, Tinder uygulamanın Speed Networking özelliğinin geliştirilmesinden sorumlu olacak. Bildiğiniz gibi speed networking girişimcilik ekosistemi içerisinde gerçekleştirilen etkinliklerde sıkça kullanılan bir metot. Katılımcıların birkaç dakikalık sürelerde kendilerini ve işlerini karşılarındaki insanlara anlattığı ve süre sonunda yeni bir insanla aynı süreci tekrarladığı hızlı eşleşme seansları.

Uygulamanın Speed Networking özelliği, Tinder’ın ‘’hot or not’’ oyununu profesyonellere uyarlıyor. Etkinliğin katılımcıları, diğer katılımcıların profillerini görerek, daha sonra iletişim kurmak istediklerini sağa, istemediklerini ise sola sürükleyecek. İlgi karşılıklı olduğunda ise katılımcılar birbirleriyle tanışabilecek. Tabii bu sefer tercihler Tinder’daki gibi cinsiyete dayalı gerçekleştirilmeyecek.

Forbes, Tinder’ın teknolojisini ilk kez farklı bir marka ile işbirliğine ve bu sayede de yeni bir alan açtığının altını çiziyor. Bu yıl sonunda halka açılarak New York Borsası’nda işlem görmeye başlayacak olan Tinder’ın önümüzdeki dönemde daha çok işbirliklerine imza atması ve yeni iş modelleri denemesi bekleniyor. Bu yıl 1.2 milyar dolar geri elde edeceği tahmin edilen Tinder’ın değeri 3 milyar dolar civarında gösteriliyor.

Yorumlar

  1. 1m+ geliştirici üyesi olan daniweb.com sitesinden dün gelen mailde kendi yaptıkları geliştirici eşleştirme web sitesinin linkini paylaşmışlar: https://www.dazah.com/
    Bu iyi bir fikir diyip, apar topar yapılmış gibi. Hali hazırda üyeleri olduğu için, yeni üye toplamaları çok sürmez gibi duruyor.

Yorum Bırak