Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 23 January 2020

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Porföy şirketlerimizden Insider 2,2 milyon dolar yatırım aldı!

Porföy şirketlerimizden Insider 2,2 milyon dolar yatırım aldı!

2012 yılında Türkiye’den altı kurucu ortak tarafından hayata geçirilen çevrimiçi pazarlama platformu Insider, 2,2 milyon dolar Seri A yatırımı aldı ve bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarını 3,3 milyon dolara yükseltti.

Gelişmekte olan pazarlara odaklanan girişim, İstanbul’un yanı sıra Londra, Moskova, Singapur, Dubai, Warsaw, Kuala Lumpur ve Jakarta’da ofisleri, 107 kişilik büyük bir çalışan kadrosu bulunuyor.

Insider’ın firmalara sunduğu başlıca hizmetler, pazarlama harcamalarının optimize edilmesi ve çevrimiçi pazarlama kampanyalarının hedeflenmesi olarak öne çıkıyor. Girişimin rakipleri arasında, bugüne kadar 41 milyon dolar yatırım alan AgilOne, Custora (6,5 milyon dolar) ve Retention Science (9,5 milyon dolar) sayılabilir.

2,2 milyon dolar Seri A yatırım ile tamamlanan tur 212 öncülüğünde, Wamda Capital ve Oncu GSYO’nun yanı sıra, girişime daha önce de yatırım yapmış olan Galata İş Melekleri yatırımcılarından Emre Kurttepeli, Melih Ödemiş ve Erinç Özada’nın da katılımıyla gerçekleşti.

Insider’ın eş kurucularından olan ve halihazırda girişimin CEO’luğunu yürüten Hande Çilingir, TechCrunch genel yayın yönetmeni Mike Butcher’a verdiği mülakatta, yatırımın öngörücü modelleme, segmentasyon ve oto optimizasyon alanlarında kullanılacağını söyledi.

Girişim müşterilerine aylık abonelik ve fayda üzerinden ücret modelleriyle hizmet veriyor. İsteyen firmalar aylık ücret öderken, isteyenler kampanyalarından elde ettikleri gelirden komisyon ödemeyi tercih edebiliyorlar. Insider, her ay partnerleri aracılığıyla 600 milyon tekil internet kullanıcısına eriştiğinin altını çiziyor.

Insider toplam altı eş kurucuya sahip; Hande Çilingir, Serhat Soyuerel, Arda Koterin, M. Sinan Toktay, Okan Yedibela ve Muharrem Derinkök. 2012 yılında Hande ve Serhat’ın İngilizce dil okulundan elde ettikleri birikimlerle kurulan girişim, başlarda SOCIAPlus adını kullanıyordu.

Yorum Bırak