Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 6 April 2020

Scroll to top

Top

Yorum Yok

MutluBiEv üçüncü yatırım turunu tamamladı

MutluBiEv üçüncü yatırım turunu tamamladı

Galata Business Angels portföy şirketlerinden MutluBiEv, tamamladığı son yatırım turunda 950 bin TL topladı ve değerlemesini 16 milyon TL’ye yükseltti.

Üçüncü yatırım turuna katılanlar arasında, girişimin eski yatırımcılarından GBA üyesi Umur Özal, Aydın Doğan Yalçındağ, Eren Holding yönetim kurulu üyesi Can Eren ve Trivago’nun kurucusu Rolf Schrömgens de yer aldı.

MutluBiEv, evlere temizlik hizmeti sağlamak için 2014’te kurulan bir pazaryeri girişimi. Bugüne kadar 16 binin üzerinde ev temizliğine aracılık eden girişimin aylık aracılık ettiği temizlik sayısı ise 1000’i geçmiş durumda. Platformda yer alan aktif temizlik profesyonellerinin sayısı ise 150 civarında.

Geride kalan iki yılda sadık bir müşteri tabanı oluşturmayı başaran girişim, müşterilerinin yüzde 70’inin yeniden temizlik hizmeti aldığını belirtiyor. İş güvenliği konusuna da eğilen MutluBiEv, platformundaki tüm temizlik profesyonellerinin eğitimden geçmesini sağlıyor. Platformdan temizlik hizmeti alan müşterilerin evleri ise Axa Sigorta güvencesi altına alınıyor.

Önümüzdeki yıl aylık 7 bin civarı ev temizliğine aracılık etmek isteyen MutluBiEv, 2018 yılında ise MENA bölgesine açılmayı planlıyor.

Tamamladıkları üçüncü yatırım turuyla ilgili Webrazzi’ye konuşan MutluBiEv’in kurucu CEO’su Tayga Baltacıoğlu, “Bu yatırım VC turuna çıkmadan önce tamamladığımız bir köprü turu olarak tanımlanabilir. Bu yatırım ile birlikte KPI’larımızı daha da büyütmek ve hızlandırmak için çalışacağız.” dedi.

Yorum Bırak