Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 8 July 2020

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Güvenlik devi Avast 1,3 milyar dolara AVG’yi satın aldı

Güvenlik devi Avast 1,3 milyar dolara AVG’yi satın aldı

Nesnelerin interneti alanına odaklanmak için yeniden yapılanan dijital güvenlik devi Avast, Çek Cumhuriyeti’nden bir diğer ünlü güvenlik yazılım üreticisi olan AVG’yi satın aldı. Hisse başına 25 dolardan değerlendirilen AVG, 1,3 milyar dolar karşılığında Avast’a katılacak.

Avast için satın alma bir ölçeklenme fırsatıyken, firma AVG’nin sahip olduğu coğrafi genişliği de satın almanın sebeplerinden gösteriyor. Avast, satın almanın ardından mevcut müşterilere daha gelişmiş ürünler sunmak ve nesnelerin interneti gibi gelişmekte olan büyüme alanlarına odaklanmak istediğini belirtiyor.

Her segmentten cihazın internet bağlantısı kazanmasıyla, nesnelerin interneti avantajların yanı sıra güvenlik kabuslarını da beraberinde getiriyor. Bu cihazlar çoğunlukla herhangi bir güvenlik uzmanlığı olmayan donanım üreticileri imzasını taşıdığından, güvenlik alanında faaliyet gösteren oyuncular için büyük fırsatlar içeriyor.

Organizasyon verimliliğinin satın almanın bir diğer sonucu olacağı ve çakışan roller sonucu iki taraftan da işten çıkarmalar gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Avast sözcüsü, henüz ekip entegrasyonunu planlamaya başlamadıklarını söylerken, önümüzdeki aylarda analizlerin ve planlamaların gerçekleşeceğini belirtti.

Avast, iki firmanın elinde bulundurduğu müşteri tabanının 400 milyon noktaya ulaştığını ve bunlardan 160 milyonunun mobil olduğunun altını çiziyor. Firma, satın almanın tamamlanmasının ardından AVG markasının ortadan kaybolmayacağını, Avast ve AVG’nin güçlü oldukları farklı dikeylerde kendi markalarıyla faaliyet göstereceğini açıkladı.

Yorum Bırak