Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 13 November 2019

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Kurumsal iletişim girişimi Pie.co satıldı

Kurumsal iletişim girişimi Pie.co satıldı

E-posta öldü. Günümüzün tamamen dijital ekonomisinde, yalnızca sosyal amaçlarla değil, kurumsal olarak da daha hızlı iletişime geçebilmeye ihtiyaç duyuyoruz. Slack gibi girişimler, bu ihtiyacı saptayıp, profesyonel amaçları doğrultusunda ekiplerin en iyi şekilde iletişimde kalmalarını sağlayarak hızlı gelişen yeni bir alanın öncüsü oldular.

Google da bu alanın yeşeren girişimlerinden olan Pie.co’yu satın alarak bünyesine yeni bir yetenek kattı. Kurumsal ekipler için konu bazlı mesajlaşma platformu Pie.co, Singapur’un ümit vaat eden girişimleri arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Green Ventures önderliğinde 1,2 milyon dolar yatırım alan Pie.co, şirket içi iletişimi kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Girişim, mobil ve masaüstü uygulamalarının yanı sıra Apple Watch’ta da çalışıyor.

Artık girişimler küresel hedefler ile hareket etmeleri gerektiğinin farkında. Zira dijitalleşme ülke sınırlarını aşarak, işlerden trendlere kadar her şeyin kıtalararası yayılabilmesine olanak tanıyor. Pie.co satın alması Google için bir “küyerelleşme” çabası olarak önem arz ediyor.

Google-mesajlasma

Google, satın aldığı girişimin 9 kişilik ekibini ABD’deki merkezine çağırmıyor. Pie.co ekibi CEO Pieter Walraven öncülüğünde ürün geliştirmeye kendi ülkesinde devam edecek ve Google’ın Güneydoğu Asya mühendislik birimi olarak çalışacak. Ekibin 600 milyon nüfuslu bölgede Google’ın yeni stratejilerine ve yetenek avına destek olması bekleniyor.

Girişim satın almanın resmi duyurusunun ardından, 8 Mart’ta Pie.co’nun hizmet vermeyi bırakacağını açıkladı. Google’ın Pie.co ile Slack’e rakip çıkarma amacı güttüğü kanısı genel olarak kabul ediliyor. Fakat böyle bir ürünün ne şekilde ve ne zaman yapılacağı muamma.

Satın almanın finansal detayları açıklanmazken, Pie.co kullanıcılarının sevdikleri ürünü artık kullanamayacak olmaları üzücü. Görüşüne göre Google’ın Pie.co hakkında daha farklı planları var.

Yorum Bırak