Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 17 November 2019

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Girişimci Yaşam Üçgeni: Network, Mentor, Yatırım

Girişimci Yaşam Üçgeni: Network, Mentor, Yatırım

Bir girişim nasıl hayatta kalır? Sadece giderlerini karşılayacak bir yatırım yeterli midir?

Başarılı bir girişimin üç elementi; öncelikle iyi bir network, sonra deneyimleri ve sorularıyla onu yönlendirecek iyi bir mentor ve ölçeklenmeye giden yolu kısaltacak sermaye yatırımı. Her ne kadar erken aşamada yatırım almak bir şirket için hayati olsa da sadece yatırımla ilerlenebileceğini düşünmek başarı için kesinlikle yeterli değil.

Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında iyi bir networkün elementleri olarak; bağlayıcı erbap ve satışçılardan bahseder. Bağlayıcıları girişiminizin hedef kitlenize (son kullanıcınıza) ulaşmanızı sağlayacak bağlantı noktaları, erbaplar işin detaylarını bilen mentorlarınız, satışçılar ise bu noktada pazarda sizin görünmenizi sağlayacak, erbaplara ve bağlayıcılara tavsiye edecek kişiler olacaktır.

GBA Yaşam Üçgeninizi  Oluşturmanıza Nasıl Destek Oluyor?

  • Pre-screening (Ön görüşme): GBA ekibiyle yapacağınız bu ilk görüşmeyi sizi bu networke bağlayacak “bağlantı noktası” olarak düşünebilirsiniz, ayrıca satışçı olarak erbaplara ve diğer bağlayıcılara ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu noktada websitemizden, gust.com ve networkümüzden gelen kriterlerimize uygun adaylarla birebir görüşüyoruz.
  • First Mentor Meeting (İlk Mentor Seansı): Ön görüşmeden sonra uygun olan girişimcilerimiz sektöründe erbap olan mentor/yatırımcılarımızla birebir görüşme imkanı sağlanıyor. Bu görüşmeyle birlikte GBA olarak vaad ettiğimiz akıllı paranın ilk adımını atıyoruz. Girişimciler kendi girişimleriyle ilgili detaylı sorularını bulundukları sektörde uzman GBA yatırımcılarına sorabiliyor, tavsiyeler alabiliyorlar. Girişimciler olarak sizlerin aylık bazda düzenlediğimiz yatırımcı toplantılarına (GBA Venture Academy) katılımınızı belirleyen ilk toplantı bu mentor seansı oluyor.
  • GBA Venture Academy (GBA Yatırımcı Toplantısı): İlk mentor seansında olumlu bir izlenim bırakırsanız Venture Academy’de tüm GBA yatırımcılarına sunum yapma fırsatı yakalıyorsunuz. Bu yatırımcı sunumunuzun ardından ise olumlu veya olumsuz yatırım kararı netleşiyor.

Ayrıca GBA’nın ayda bir düzenlediği Happy Hour’lara katılarak networkümüzdeki erbap, mentor ve bağlayıcılar ile tanışabilirsiniz. Her yıl Nisan-Mayıs aylarında gerçekleştirdiğimiz Mentor Clinic etkinliği de bilgi birikimine ihtiyacınız olduğunda başvurunuzu bekliyor.

Yorum Bırak