Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 14 November 2019

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

GBA ve Arya ilk ortak yatırımını Uplifers’a yaptı

GBA ve Arya ilk ortak yatırımını Uplifers’a yaptı

Galata İş Melekleri ve Arya Kadın Yatırım Platformu, ilk ortak yatırımlarını Türkiye’nin ilk kişisel mutluluk ve sağlıklı yaşam temalı internet yayını Uplifers’a gerçekleştirdi.

Geride kalan dönemde büyük bir ziyaretçi kitlesine ulaşan yaşam koçu ve kişisel gelişim sitesi Uplifers’ın GBA ve Arya’dan aldığı yatırım miktarı ise 310 bin TL oldu.

uplifers

Türkiye’de kişisel mutluluk ve sağlıklı yaşam temasıyla ortaya çıkan ilk internet yayını olma unvanını elinde bulunduran Uplifers; psikoloji, kişisel gelişim, motivasyon, başarı, iş yaşamı, beslenme, spor, diyet, seyahat, moda ve cinsellik gibi birçok konuda öneriler sunuyor. Aylık ortalama 500 binden fazla ziyaretçisi olan Uplifers, 50’den fazla uzman yazar kadrosuyla sağlıklı, kaliteli ve mutlu bir yaşam için okuyucularına düzenli olarak öneriler sunuyor.

Aldıkları yatırım ile ilgili açıklama yapan Uplifers Kurucusu Eda Günay, Türkiye’nin öncü melek yatırımcılarının Uplifers’a destek vermesinin kendileri için heyecan verici olduğunu belirtti ve ekledi: “Bu yatırım Uplifers’ın Türkiye’nin en kapsamlı kişisel mutluluk ve sağlıklı yaşam platformu olarak hem yerel hem de global hedeflerinin ilk adımını atmasına imkan verecek. Ülke olarak geçirdiğimiz zorlu bir yıla rağmen yatırımların devam etmesi, Uplifers da dahil bir çok girişim için ümit verici. Gelen yatırımla hem yeni yatırımların önü açılacak hem de platformumuz Türkiye’nin bir numaralı yaşam yayını olma hedefine bir adım daha yaklaşılacak. Yatırımla birlikte ilk etapta amacımız operasyonel ekibi büyütmek, yeni ürünlere odaklanmak, içerik sayısını ve kalitesini artırmak. Yeni dönemde iyi yaşama dair bilgilendirici içerikler Uplifers ile video formatında da yayınlanmaya başlayacak. ‘Wellness Shop’ vitrini ve farklı dillerde yayınlar da gelecek hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Uplifers yatırımcıları arasına katılan GBA üyesi Nevzat Aydın ise “Uplifers, güçlü içeriği ve kaliteli duruşuyla kendi alanında fark yaratan bir mecra. Kurucusu Eda Günay’ın sahip olduğu tutku ile projesini çok daha ileri noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Ben de bu yolculukta yer almaktan ve Uplifers’ın geleceğine katkı sunmaktan mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

GBA Genel Sekreteri, Ata Uzunhasan ise şunları söyledi: “Galata Business Angels olarak ekosistemdeki diğer melek yatırım ağlarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ve ortak yatırımlarla girişimcilere daha geniş yelpazede mentorluk, network ve sermayeye erişim fırsatları sunuyoruz. Arya Kadın Yatırım Platformu ile yaptığımız bu ortak yatırımla Uplifers’a hak ettiği desteği sağladığımız için çok mutluyuz.”

Yapılan yatırımda başı çeken Arya Kadın Yatırım Platformu’nun Kurucusu ve GBA üyesi Ahu Serter ise değerlendirmesinde, “Uplifers’ı ve kurucusu Eda Günay’ı uzun zamandır takip ediyorum. Yaptığı işe tutkuyla bağlı, enerjisi bitmeyen ve zorluklarda yılmayan bir kadın girişimci. Hem Arya Kadın Yatırım Platformu’nun kurucusu olarak hem de Galata Business Angels’ın yatırımcı üyesi olarak Eda gibi girişimcilerin yatırıma ve doğru yatırımcılara ulaşmasına vesile olmaktan mutluluk duyduğumu söylemek isterim. Galata Business Angels ve Arya Kadın Yatırım Platformu’nun ilk ortak yatırımı olan Uplifers’ın çok daha başarılı işlere imza atacağına ve büyümesini devam ettireceğine kesinlikle inanıyoruz.” dedi.

Yorum Bırak