Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 18 September 2019

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

GBA Türk ve İngiliz ortaklı Woto.com’a yatırım yaptı - GBA

Türk ve İngiliz girişimcilerin projesi olan Woto.com, istediğiniz tasarımda basit web sayfaları yapmanızı sağlayan bir araç. Üç tıklamada basit bir tek sayfa oluşturmanızı sağlayan Woto.com 2014’ün ilk aylarında betaya açılmış ve içerisinde oluşturulan sayfalar 1 milyon gösterim yapmayı başarmış.
Dijital yayıncılık çözümü olan Woto.com’ya GBA ve İngiltere merkezli özel sermaye şirketi Ingenious Ventures birlikte toplamda 500 bin dolar yatırım yapmışlar. Yeni yatırımı lansman çalışmaları için kullanacağını belirten Woto.com, daha önce BBH’ın bir işraki olan Zag‘den ilk yatırımını almış.
Woto.com yatırımıyla ilgili Emre Kurttepeli, “Türk girişimcilerin Londra pazarında hayata geçirdiği bu iş bizim için önemli. Yurt dışı bağlantılarımızı geliştirmek ve farklı pazarlarda Türk girişimcilerin başarılara imza attığını görmek GBA yatırımcıları için gurur verici. Woto.com’un İngiltere’yi takiben Türkiye ve dünya pazarında da büyük katkıları olacağına inanıyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.
“Hayat her zaman 140 karaktere sığmaz” diye bir slogana sahip olan girişim özellikle sürekli olmayan uzun yazılar yazıp sosyal medya hesabında paylaşmak isteyen kullanıcılar için oldukça uygun bir platform. Bir web sitesinden çok online içerik hazırlama aracı olarak anlatabileceğimiz Woto.com’un kurucu ortakları ise Ian Collins, Ekin Çağlar, Yusuf Çömez.

 

Yorum Bırak