Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 17 November 2019

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

GBA Joyfoodz.com ve Sinaps.com'a yatırım yaptı - GBA

GBA Joyfoodz.com ve Sinaps.com’a yatırım yaptı

Galata Business Angels, Joyfoodz.com ve Sinaps.com’a yatırım yaptı. Joyfoodz, evinize ya da ofisinize yüzde 100 doğal gurme lezzetleri sunuyor. Sinaps ise öğrenciler özelinde profesyonel bir platform. Bu girişimin odağında öğrenciler yatıyor. 

Joyfoodz.com
Joyfoodz, şimdiye dek yurtiçi ve yurtdışı firmalarda çalışarak yönetim danışmanlığı yapmış olan Eser Tüzemen ve Murat Barslan’ın iş fikri. Kişiye özel lezzetli ve doğal atıştırma servisi sunan Joyzfood.com, Mayıs 2013’te online olarak hizmete girmiş.

Ozon Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 108.108 TL sermaye ile kurulmuş. Şirket kurulumunda Barslan ve Tüzemen’in 50’şer bin TL’lik sermayesinin bulunduğu şirketin üçüncü ortağının 8.108 TL’lik hissesi bulunan GBA üyelerinden Elbruz Yılmaz olması dikkatimizi çekti. Galata Business Angels’ın yaptığı yatırımın rakamı paylaşılmadı.

Yatırım sonrasında Murat Barslan ve Eser Tüzemen’in demeçleri, ilk aşamada web sitelerini, yazılım altyapılarını ve operasyonel süreçlerini iyileştirerek, marka bilinirliğini artırmaya çalışacaklarını ve müşteri tabanlarını genişletmeye odanacaklarını açıkladı.

sinapscom-640x339

Sinaps.com
Sinaps, öğrenciler için bir platform. Bu platformda öğrenciler, belirlenen problemleri çözmeye çalışıyor ve çözdükleri problemler karşısında, hem de problem çözme becerisi hem de çeşitli ödülleri kazanıyor. Sinaps’ın temelleri, kendi işini kurmaya karar veren dört genç tarafından atılmış.

Sinaps’ın amacı üniversite öğrencileri ile iş dünyası arasında bir köprü oluşturma ve öğrencilik esnasında, öğrencilere profesyonel bir deneyim edindirmek konusunda oldukça yararlı olacak bir girişim.

GBA Başkanı Emre Kurttepeli genç beyinlere yatırım yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını aktardı. Sinaps’ın kurucularından Eril Gün Ezerel ise, Sinaps.com’un hedefinin her ay onlarca problemin, binlerce öğrenci tarafından çözülmeye çalışıldığı profesyonel bir platform oluşturmak olduğunu aktardı.

Yorum Bırak