Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 19 February 2020

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

GBA 15 ülkede faaliyet gösteren FlowerBox’a yatırım yaptı - GBA

GBA 15 ülkede faaliyet gösteren FlowerBox’a yatırım yaptı

GBA, Fransa merkezli ve aralarında Türkiye’nin olduğu 15 ülkede faaliyet gösteren FlowerBox‘a 510 bin lira yatırım yaptı.

Galata İş Melekleri yatırımcıları Umur Özal, Önder Öztarhan, Kaan Boyner, Saruhan Tan, Ahu Serter ve Alemşah Öztürk‘ün katıldığı tur, FlowerBox Türkiye’yi kapsıyor ve GBA’nın Avrupa merkezli bir girişime yaptığı 15’inci yatırım olma özelliğinde.

Yatırım, FlowerBox’ın özellikle Türkiye’deki varlığını güçlendirme hedefi taşıyor. Zira yatırım haberini 29 Nisan’da düzenlenen Mentor Clinic III etkinliğinde veren Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, “Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, Kanada, Rusya, Avustralya gibi dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren ve çiçek aranjmanlarına özgün bir yorum getiren Flowerbox’a, Türkiye’de sağlam adımlarla piyasa hâkimiyeti kazandırmayı amaçlıyoruz” diyordu. Kurttepeli yapılan yatırımın en önemli aşamalarından birinin, girişimin Türkiye’de sürdürülebilir bir başarı yakalaması olacağını söylüyordu.

FlowerBox, yenilikçi canlı bitki dekorasyonlarıyla dikkat çeken bir girişim ve aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi saksıda görmeye alıştığımız bitkileri, duvarlara asılabilecek şekilde değiştirmesiyle tanınıyor ancak geniş bir ürün portföyü var. Geliştirdiği tasarım bitkileri online ve offline satış mağazasından sunan FlowerBox, müşterilerine bitkileri istedikleri şekilde tasarlama imkanı da tanıyor.

FlowerBox’ı üç yıl önce Türkiye’ye getiren iki girişimci Ebru Başak Güven ve Cenk Tuncay, markanın kısa sürede iç mimarların ve tasarımcıların ilgisini çektiğini belirtiyorlar. Son kullanıcıyı da hedefleyen FlowerBox’ın kurucu ortağı Ebru Başak Güven, yatırımla birlikte, FlowerBox Türkiye online mağazasının (Sayfa bir süreliğine kapalı) yanına offline mağazalarını da ekleyerek bayilik ağını genişletmeyi planladıklarını söylüyor. Ebru Başak Güven’in verdiği bilgilere göre, Flower Box Türkiye’de öncelikle markanın bilinilirliği ve pazar payı arttırılacak, orta vadede ise ürün çeşitliliği ve tasarımlarda yenilenmelere gidilecek. Reklam kampanyaları ve özel atölyelerle desteklenecek olan süreçle, ürünlerin daha fazla kişiye ulaştırılması hedefleniyor.

Yorum Bırak