Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 21 January 2020

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

Galata İş Melekleri'nin dört yıllık başarı öyküsü

Galata İş Melekleri’nin 4 Yıllık Başarı Öyküsü

2011 yılında kurulan İstanbul’un ilk melek yatırımcılık ağı Galata İş Melekleri (GBA), önemli başarılara imza atarak yatırımcılarla birlikte hem yurt içinde hem de yurt dışında girişimcilik ve melek yatırımcılık ekosistemini büyütmeyi başardı.

Girişimcilere rehberlik ederek iş fikirleri için finansman havuzu oluşturan GBA’nın 23 yatırımcısı Mynet, Yemeksepeti, 41-29, Gittigidiyor, Airties, Markafoni, Reklam Z, DBI, Pozitron ve Vepa Grup gibi Türkiye’nin büyük başarılara imza atmış girişimlerinin kurucularından oluşuyor.

Dört yılda yatırım almak isteyen 2100 girişimciden başvuru alan GBA, bu girişimlerden 1080’iyle yüz yüze görüşme yaptı, 192 girişimcinin sunumunu dinledi. 65 girişimi yakından inceleme kararı alan GBA üyeleri, ayrıntılı değerlendirmeler sonrasında, 5’i yurt dışında, 12’si yurt içinde olmak üzere toplam 17 girişime yatırım yaptı.

Bugüne kadar ağırlıklı olarak internet, mobil, yazılım ve telekom sektörlerine yoğunlaşan girişimler için yatırım vizyonu geliştiren GBA’nın dört yıllık başarı öyküsü karşınızda…

gbainfografik_son

Yorum Bırak