Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 14 November 2019

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

GBA sanat ve teknoloji girişimlerini Contemporary Istanbul’da buluşturuyor

GBA sanat ve teknoloji girişimlerini Contemporary Istanbul’da buluşturuyor

Dünyamız hızla dijitalleşirken, yaratıcılık da bundan payını alıyor. Ekranların yaşamın merkezinde olduğu bir dönemde yaşarken, onları odağına alarak ortaya çıkan yeni sanat akımlarına şaşırmamak gerek. Sanat eserlerinin formları değişiyor, herkes ve her şey gibi dijitalleşiyor.

İstanbul’un ilk melek yatırım ağı Galata Business Angels, 3-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul sanat fuarında sanat, girişimcilik ve melek yatırımcılık ekseninde bir panel düzenleyecek.

3 Kasım Perşembe günü saat 17.00’da aynı zamanda sanat koleksiyoneri olan GBA yatırımcıları Emre Kurttepeli ve Ahu Serter’in yanı sıra GBA’dan yatırım alan iyisahne.com’un kurucusu Sinan Zabunoğlu ve art50.net’in kurucusu Güliz Özbek’in yer alacağı panelde yaratıcı endüstrilerdeki girişimler ile diğer sektörlerde faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak arasındaki benzerlikler ve farklılıklar konuşulacak.

Panelin yanı sıra, teknoloji ile sanatı birleştiren girişimler de GBA’nın standında olacak. 3-6 Kasım tarihleri arasında GBA stantında tanışabileceğiniz sanat girişimleri şöyle; İyisahne, Decol, Iconic, Art50, KültürLimited, SanatOnline, DarkTownPictures ve LimartOnline.

Ayrıca DECOL Sanat Kooperatifi’nin GBA standı için özel olarak ürettiği Haraka isimli interaktif görsel ve ses yerleştirmesiyle interaktif olarak performans sanatçısı Ayça Ceylan bir dans performansı sergileyecek. Performanslar 3-4 Kasım tarihlerinde 18.30’da, 5-6 Kasım tarihlerinde ise 16.30’da GBA standında gerçekleşecek. Bu yerleştirmede, hareket yakalama teknolojisi ve interaktif ses kompozisyonu aracılığıyla var olan zaman ve mekan içindeki kişinin hareketi, dijital ortamdaki zaman ve mekanda yeniden oluşturulmuş ve tasarlanmıştır. 

GBA’nın Sanat, Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık isimli panelinin de yer aldığı CI Dialogues,  Contemporary Istanbul tarafından 10 yıldır düzenleniyor ve sanat fuarlarını eserlerinin tanıtıldığı ve satıldığı bir yer olmanın ötesine götürüyor.

Bu çok kapsamlı uluslararası panel, 3 gün boyunca 50’den fazla sanat profesyonelini, sanatçıyı ve koleksiyoneri çağdaş sanatın durumunun yanı sıra ekonomisinin ve piyasasının güncel niteliklerini değerlendirmek üzere bir araya getiriyor. Program, çağdaş sanat hakkında çeşitli kavramsal çerçevelerin ele alınacağı yuvarlak masa konuşmalarını ve bununla birlikte, çağdaş sanat ve bağlamını eleştirel olarak yansıtan ve çağdaş sanat anlayışını, araştırmasını ve aracılığını yürüten fuarın özel bölümleri olan CI Design ve Plugin’i de kapsıyor.

Yorum Bırak