Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 14 July 2020

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Twitter ve Yahoo birleşme görüşmelerine başladı

Bir çağ kapanırken: Twitter ve Yahoo birleşme görüşmelerine başladı

Bir yanda nokta-com balonundan sağ çıkan ve ömrünü uzatmanın yollarına bakan Yahoo, bir tarafta hisse değeri ve aktif kullanıcı sayısı sürekli düşüşe geçen yeni nesil sosyal ağ Twitter.

Kurucularından Jack Dorsey’nin CEO koltuğuna oturmasıyla büyük bir dönüşüm sürecine giren Twitter, Silikon Vadisi’nden sayısız firmanın olası satın alma ve birleşme ihtimalleri için diyalog halinde olduğu Yahoo ile birleşme amacıyla görüşmelere başladı. The New York Post’un haberine göre, iki firmanın da yönetim ekipleri birleşme konusunda fikir alışverişinde bulunmak için buluştu fakat görüşme herhangi bir anlaşmaya varmadan sona erdi.

Bir dizi görüşmenin ilki olarak yorumlanan buluşmaya yakın kaynaklara göre, yöneticiler birkaç saat boyunca hangi stratejik birleşme kombinasyonlarının etkili olabileceğini tartıştı.

Gazetenin haberinde yer verdiği konuya yakın isimsiz kaynak şöyle açıklıyor: “Twitter anlık haber yolunda ilerliyor, Yahoo’nun da sitesi bir hayli popüler. Birleşme fikri sandığınız kadar çılgınca değil.”

The New York Post ayrıca Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin görüşmelerde yer almadığını ve Twitter’ın asıl amacının Yahoo’nun olası bir birleşmeye nasıl baktığını öğrenmek olduğunu belirtiyor.

Marissa Mayer önderliğinde yeniden yapılanan ve bir süredir olası birleşme ve satış senaryolarını değerlendiren Yahoo’nun Twitter ile birleşmesi şüphesiz sürekli düşüş halindeki bu iki dev için de yeni bir başlangıcı mümkün kılabilir. İki farklı çağın düşmüş devlerinin birleşiminden ortaya çıkacak başarılı bir karma yapı girişimciler için de yepyeni ufuklara uzanan dersleri gözler önüne serecektir.

Yorum Bırak