Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 17 November 2019

Scroll to top

Top

Yorum Yok

Akıllı kask girişimi Skully iflas bayrağını çekti

Akıllı kask girişimi Skully iflas bayrağını çekti

Birkaç aydır büyük sorunlarla boğuşan akıllı kasklarıyla ünlenen Skully iflas ettiğini duyurdu.

Yönetim kurulunun girişimin kurucuları Marcus ve Mitch Weller’i kendi girişimlerinden kovması ile başlayan çalkantılar, aralarında mühendislik ekibinin de bulunduğu çoğu çalışanın işten kovulmasıyla had safhaya ulaşmış ve markanın sevilen artırılmış gerçeklik kaskının satışları durdurulmuştu.

TechCrunch’ın edindiği bilgilere göre firma kapılarını kapatırken, web sitesinin açık olmasının sebebi ise üreticileri yapılması gereken ödemeler.

Birçok kaynak girişimin tüm bütçesini bitirdiğini ve Çinli LeEco holding iştiraklarından LeSport ile olası bir satın alma hedeflediğini belirtiyor. Gelgelelim, satılma konusuna da uzanan sayısız anlaşmazlık, kurucuların para harcama alışkanlıkları ve birkaç üretim sorunu, kurucular ile yatırımcıların arasını açtı.

Ekipte tutulan ve girişimi kurtarmakla görevlendirilen bir avuç yönetici, Skully’yi bu bataklıktan kurtaracak 6 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması yapmak üzere olduklarını fakat yönetim kurulunun iflas yolunu seçtiğini söyledi.

Skully şu an iflas başvurusunda bulunurken, firmanın AR1 isimli artırılmış gerçeklik kaskını 1500 dolar karşılığında ön sipariş eden müşteriler de siparişlerini alamayacaklar.

Indiegogo üzerinden başlattığı kampanyayla 1 milyon dolardan fazla destek toplayarak faaliyete geçen Skully, adını kitlesel fonlamanın büyük başarısızlıkları arasına yazdırmış oldu.

Yorum Bırak