Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

GBA | 20 February 2020

Scroll to top

Top

GBA
Yorum Yok

'30 Yaş Altı 20 Startup' arasında 4 GBA yatırımı!

’30 Yaş Altı 20 Startup’ arasında 4 GBA yatırımı!

Ülkemiz girişimcilik ekosistemi, yaşanan siyasal ve toplumsal krizlere rağmen yakaladığı istikrarlı büyüme ivmesini devam ettirmeyi başarıyor.

Sürekli yeni girişimlerin katıldığı ekosistemin büyümesine katkı sağlamak Galata İş Melekleri olarak bizi çok mutlu ediyor.

Henüz gidilecek çok yol olsa da, iyi fikirlere ve iş modellerine destek bulunabiliyor olması girişimcilik yaşının düşmesini ve gençlerin girişimciliğe atılma konusunda istekli ve cesur olmasını mümkün kılıyor.

Ekonomist Dergisi’nin bu haftaki kapak konusunda yer alan ‘30 Yaş Altı 20 Startup’ makalesinde, daha 30 yaşına gelmemiş girişimciler tarafından kurulan en gelecek vaat eden girişimler de, ekosistemin geleceğe dönük büyük potansiyelini gözler önüne seriyor.

Dergi tarafından gelecek vaat eden işler arasında gösterilen 20 girişimden dört tanesi ise faaliyetlerine Galata İş Melekleri’nden aldıkları yatırım ile devam ediyor. Listenin GBA destekli girişimleri ise şöyle sıralanıyor; Hızlı Çeviri, Mutlubiev, Kolay İK ve Anlatsin.com.

Bu girişimlere yakından bakmak gerekirse;

  • Anlatsin.com, üniversite öğrencilerinin ve yeni mezunların sektör, şirket ve iş hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla Sargın Erdoğan, Eril Gün Ezerel ve Tuğberk Kılıç tarafından Ocak 2015’te GBA’dan aldıkları tohum yatırımıyla kuruldu.
  • Hızlı Çeviri, 2013 yılında beta olarak yayın hayatına başlayarak Türkiye’nin ilk online çeviri şirketi unvanını aldı. GBA ve BIC Angel Investments üyesi melek yatırımcılarından 320 bin TL’lik yatırım alan girişim, Çinceden Rusçaya, İngilizceden İspanyolcaya kadar 12 farklı dilde online çeviri hizmeti sunuyor ve 15 farklı ülkeden çevirmenleriyle büyümeye devam ediyor.
  • Mutlubiev, evlere ve iş yerlerine temizlik hizmeti sunan çevrimiçi bir platform. Tayga Baltacıoğlu, Çağlar Gökçe ve Barbaros Demirtaş tarafından kurulan girişim, çıktığı iki yatırım turunda GBA’dan toplam 290 bin TL yatırım aldı.
  • Kolay İK, dijitalleşen KOBİ’ler başta olmak üzere şirketlere insan kaynakları ve personel yönetimi sürecinde yeni nesil çözümler sunuyor. Girişim çıktığı iki yatırım turunda GBA’dan toplam 292 bin TL yatırım aldı.

Yorum Bırak